Jazda na Porsche 911 GT3 Edition

Tak dnes (utorok 4.6.2013) som bol jazdiť na Porsche 911 GT3 Edition.

Porsche 911 GT3 Edition

Bol to super zážitok a len tak naňho nezabudnem už len preto akú som mal trému 😀 . Nohy sa mi poriadne triasli ešte viac ako keď som robil druhú skúšku na vodičský preukaz a to už je čo povedať.

DSC_1997

Na začiatku som dostal bezpečnostné školenie ohľadom jazdy, trate, vlajok a pod.

DSC_2002

Po tomto bezpečnostnom školení som nasadol do tohto vozidla a v aute som dostal ešte nejaké pokyny pred samotným štartom. Čakal som na semafore kým nás pustili na trať. Potom som dostal zelenú a ako mi inštruktor vravel dupol som na plyn (to dupnutie bolo doslovné pretože plyn bol strašne „tvrdý“ a aby som vôbec pridal tak som na to musel dupnúť 😀 ). Inštruktor ma navigoval po trati a ja som išiel presne tak ako mi hovoril. Mal som pocit že idem dosť rýchlo ale budem citovať inštruktora „Pridaj kludne plyn!“. Keďže ešte „nedávno“ som v autoškole od inštruktora počúval v jednom kuse „Spomaľ!“ a „Choď do zákrut pomaly.“ tak sa mi to akosi krížilo a nešiel som nejako moc extra rýchlo. Pýtali sa ma potom že akou rýchlosťou som asi tak išiel. Ja som odpovedal že neviem, na tachometer som nemal čas pozerať. Keďže len skutočnosť že by to auto skončilo v štrku aj keby sa mu nič nestalo tak by som platil 500€ čo je trošku moc tak som si pochopiteľne dával pozor (mám sa rád a svoj účet tiež 😀 ). Trať mala asi tak 6 km. Bolo na nej niekoľko zákrut a niekoľko „kopcov“. Na štartovacej rovinke som poslúchol inštruktora a dal som plyn až na podlahu. Maximálna rýchlosť čo som dosiahol bola vraj cca. 150 km/h čiže ano vliekol som sa ako slimák ale tak vravím že mám sa rád 😀 . Po skončení som odovzdal helmu a kuklu a potom som už pomaly išiel domov. Bol to ako som už vravel super zážitok. Ak by ste si o tomto chceli prečítať viac tak môžete to nájsť na stránkach slovakia ringu.DSC_2019

Toľko k mojím zážitkom z tejto akcie 🙂 Ďakujem rodičom že som sa toho mohol zúčastniť a aj kamarátke ktorá tieto super fotky spravila 🙂 . Na záver pripájam ešte pár fotiek.

DSC_2022 DSC_2039DSC_2023

PS: Toto autíčko tam jazdilo so mnou 🙂

DSC_2054

Foto: Klára

Pridaj komentár