Internet je (ne)bezpečné miesto

Po prečítaní nasledujúceho článku, ktorý sa nepriamo dotýkal bezpečnosti na internete, si dovolím nesúhlasiť s týmto tvrdením.

„Z toho, jak se ten kdysi báječný, slušný a vstřícný on-line svět změnil na kolbiště nekalých živlů, kde si všichni musí dávat setsakramentský pozor na každý svůj krok.“

Internet je stále tak isto nebezpečným miestom, akým bol aj v minulých rokoch, akurát  o tom ľudia nevedeli, ale začíname sa o týchto veciach dozvedať až teraz a to narobilo celkom škodu. Je jasné, že v dnešnej dobe vyspelých systémov a IoT (Internet of Things), kde už aj práčku dokážete ovládať cez váš nový Android s NFC, nás to bude viac ohrozovať, keďže tie zariadenia sú rovnako zraniteľné a na ich bezpečnosť sa v prvom rade nikdy nehľadí.
Možnosti útočníkov sa týmto iba rozšírili, riziko však ostáva rovnaké. V 90-tych rokoch mohli útočníci len snívať o špehovaní cez webkameru v notebookoch.
Aj preto, že nás čoraz viac obklopujú smart veci, už aj malé deti majú iPhone alebo telefón s androidom, tak by sa mala robiť „osveta“ pre bežných ľudí, ktorí sa o tom nemajú ako inak dozvedieť.

Dúfam, že v roku 2015 sa zlepší informovanosť verejnosti o rôznych hrozbách a tipoch „ako si dávať pozor (nie len) na internete“. Preto by som chcel aj ja tejto „osvete“ ľudí pomôcť a prispieť svojimi vedomosťami trochu k dielu. Pre lepší (a bezpečnejší) zajtrajšok.

Pridaj komentár