Ako sa vyhnúť spamu – časť 5

V minulej časti som písal o prehliadačoch a doplnkoch pre ne. V tej dnešnej časti vám napíšem niečo o tom, ako sa vyhnúť spamu a stránkam, ktoré od vás požadujú Email, ale vy im ho nechcete poskytnúť.

Falošný mail

Určite ste sa ocitli v situácii, keď ste si chceli niečo pozrieť na stránke, poprípade jednorázovo stiahnuť nejaký súbor, ale stránka po vás chcela registráciu. Veľa ľudí má na takýto prípad druhý (falošný) mail, ale tu je problém v tom, že si musíte zakladať iný mail, prihlásiť sa doň a kopec iných vecí. Celý ten proces je zložitý a otravný.

10 minútový mail

Záchranou v takýchto situáciach by pre vás bol 10 minútový mail. Ako to vlastne funguje? Prídete na stránku, ktorá takúto službu poskytuje a pridelí vám na 10 minút nejakú mailovú adresu. Túto adresu môžete použiť pri registrácii alebo kedykoľvek, keď od vás budú niekde chcieť mail. Ako už z názvu vyplýva, po 10 minútach sa tento mail zruší a akékoľvek reklamy na viagru alebo iný „super“ produkt odídu aj s týmto mailom. Pokiaľ by ste potrebovali viac času, tak väčšina stránok, ktoré takéto služby poskytujú, umožňujú aj predĺženie času.

Odkazy

Aby ste nemuseli hľadať, tak vám tu dám pár odkazov na stránky, ktoré používam. Pokiaľ by ste chceli ďalšie stránky, tak stačí vyhľadať cez google „10 minute mail“.

http://10minutemail.com

https://10minutemail.net/?lang=sk

http://www.my10minutemail.com/

 

Dúfam, že sa vám dnešná časť páčila a budete ju zdielať na sociálnych sieťach, aby sa aj vaši priatelia dozvedeli, ako bojovať proti spamu. Nabudúce sa pozrieme na to, koľko toho vlastne o sebe prezrádzame jednou fotkou, alebo dokumentom.

Pridaj komentár